TEST - Rukavice Craft ADV Speed - recenzia od Vás.

TEST  RUKAVÍC CRAFT ADV SPEED - recenzia od Vás...

test rukavice craft IV

Hlava, ruky a nohy patria medzi najcitlivejšie partie tela na chlad a preto je dôležité im venovať náležitú pozornosť. V nasledujúcich riadkoch sa vám budem snažiť popísať práve rukavice od Švédskej značky Craft, konkrétne model ADV SPEED

 

PRE KOHO SÚ URČENÉ?

 

Zateplené rukavice sú určené predovšetkým na bežecké lyžovanie, ale aj turistiku, teda na aktivity so strednou intenzitou pohybu v zimnom období. Výrobca uvádza unisex prevedenie.

 

MATERIÁLOVÉ ZLOŽENIE

 

  • Údaje udávané od výrobcu:
  • vrchná časť - 85% polyester, 15% elastan 
  • membrána - 100% polyuretán
  • spodná vrstva - 100% polyester
  • dlaňová časť - 65% polyuretán, 35% polyester
  • podšívka - 100% polyester

test rukavice craft II 

PRVÝ DOJEM

 

Rukavice sú kvalitne spracované, jednotlivé časti sú poctivo prešité, majú ergonomický strih a dobre padnú na ruku aj vďaka predĺženej manžete pri zakončení, dlaň je čiastočne pogumovaná pre lepší úchop bežkárskej palice, palec je opatrený česaným fleeceom na utieranie potu, rukavice sú kompatibilné s dotykovou obrazovkou. 

 test rukavice craft

V PRAXI

 

Zatiaľ som ich mal možnosť vyskúšať iba pri bežeckom lyžovaní a môžem povedať, že som sa cítil komfortne, vďaka ergonomickému strihu sedia na ruke dobre a vôbec sa neposúvajú, boli priedušné a nemal som pocit chladu ani pri 2 hodinovom tréningu v -5°C. Musím však  podotknúť, že chlad je veľmi subjektívny pocit a každý ho vnímame inak. Predĺžená manžeta pri ukončení rukavice znásobuje pocit tepla a príde vhod aj pri páde do hlbšieho snehu ????. Vetruodolná membrána statočne chránila ruky a ani v rýchlom zjazde som nemal pocit chladu. Pogumovanie na dlani zaručí perfektný úchyt palice, takže som sa do toho mohol pekne oprieť. Fleece na utieranie potu je dostatočne veľký a splnil svoju úlohu. 

test rukavice craft III 

ZÁVER

 

Rukavice jednoznačne odporúčam každému vášnivému bežkárovi ako som ja, ale aj turistom. Craft nesklamal a naďalej produkuje kvalitne kúsky pre športovcov už viac ako 40 rokov.