TEST od Vás - bunda Craft ADV CHARGE HOOD

pajdo mikina craft titulka

TEST-PÁNSKA MIKINA CRAFT ADV CHARGE HOOD

Vďaka Topasport.eu som dostal možnosť vyskúšať a otestovať funkčnú mikinu Craft ADV Charge Hood, ktorá je ideálna na prechodné obdobie. V nasledujúcich riadkoch sa Vám pokúsim popísať moje postrehy a pocity pri užívaní tejto mikiny.

PRE KOHO JE URČENÁ?

 

Mikina je koncepčne vhodná na aktívny pohyb ale aj “lifestyle” každodenne nosenie ako druhá vrstva. Ja som ju využíval pri svojich bežeckých tréningoch, no myslím si, že si nájde uplatnenie aj v šatníku nadšencov kolieskových korčulí, skateboardu, futbalu, street workoutu a podobne...

 

MATERIÁLOVÉ ZLOŽENIE

 

Údaje udávané od výrobcu:

Vetruodolná časť na hrudníku a kapucni - 60% recyklovaný polyester, 40% polyester

Zvyšná časť – 89% polyester a 11% elastan

 pajdo mikina craft detail

PRVÝ DOJEM

 

Regular fit strih tejto mikiny ju predurčuje na pohodlnejšie nosenie bez pocitu stiesnenosti. Hneď pri obliekaní ma zaujala jej elasticita, ktorá nebude obmedzovať pri žiadnom pohybe. Páčili sa mi predĺžené rukávy s otvorom na palce, vrecká na zips a žiarivá žltá farba, ktorá mi zaručí dobrú viditeľnosť pri behaní vo večerných hodinách. Zaujali ma aj rôzne detaily, ako napríklad decentné nápisy Craft pri zakončení na kapucni, rukávoch a golieri, alebo logo Craft na zipsoch, ktoré idú krásne hladko.

pajdo mikina craft funkcnost

V PRAXI

 

Ako som už uviedol vyššie, mikinu som testoval pri behu. Materiálové zloženie  a funkčnosť mikiny spoľahlivo odvádzalo pot aj pri vyššom tempe. Vetruodolná časť na hrudi a kapucni ma ochránila aj pri zradnom a chladnom vzduchu v prechodnom období. Predĺžené rukávy s otvorom na palce zvyšovali pocit tepelného komfortu. Príjemne ma prekvapila aj kapucňa, ktorá pri behu poskakovala minimálne a na hlave sedela ideálne vďaka svojej elasticite. Výrobca myslel aj na športovcov s bradou a prekrytie zipsu. Celkovo som sa cítil komfortne a dobre sa mi behalo.

 pajdo mikina craft run

ZÁVER

 

Mikinu Craft ADV Charge Hood každopádne odporúčam všetkým aktívnym ale aj “lifestyleovým” ľuďom. Je na výber množstvo rôznych farebných variácií a robí sa aj v dámskom prevedení. „Dôležité sú malé detaily. Vďaka malým veciam sa dejú veľké veci.“ ...aj tento známy citát slávneho basketbalového trénera Johna Woodena by mohol byt akýmsi pseudonymom švédskeho výrobcu Craft.

 

baner do clanku